טיולים מיוחדים בכל העולם

אם אנחנו בסרי לנקה קופצים גם למלדיבים

אם אנחנו בסרי לנקה קופצים גם למלדיביםעל הדרך במקביל לים עובדים קשה כדי ביציעי הרמה – ימים מתרחש חוגג שלוש מלדיבים שנים של הנצחון נגד הבדלנים הטמילים. בהזדמנות זו תביא לגלול טנקים של צבא, כלי רכב וחיילים. ובנוסף, כללי פונסקה, ראש צבא מנצח הכוחות המזוינים שהוביל סרי לנקה לנצחון, תשוחרר ככל הנראה מבית הכלא … להיות שם? ניצחון פשוט … אחרי העז לרוץ לנשיאות נגד הנשיא פי … אתגר עצום עבורו שקיבל שנות מאסר ושלילת שהוא רמטכ"ל … הנשיא היה הרמטכ"ל, שימש כמנהל הפעילויות.

אני פוגש את המארחים המקסימים במועדון בעיר שלי. מועדוני מלדיבים פרטים שבו חברים רק לקבל (ואורחיהם) הם מורשת בריטית. בכל מקום האימפריה הבריטית, האנגלים הקימו מועדונים שבו ילידים לא הורשו ללכת, ללא קשר לרקע החברתי שלהם. אחרי מתנחלים עוזבים נשארים אבל הרעיון של מועדונים, כך תוכל למצוא מועדונים פרטיים מניירובי לקולומבו ו מקואלה לומפור בקמפלה. במקרה שלנו, במועדון השחייה – כאן הוא ברכה גדולה למדי, שבו אנשים באים להתרחץ … ובערב לאכול.
לדעת משהו על תעשיית התיירות של סרי לנקה. ברור, לאחר תום המלחמה, מספר התיירים הזרים החל לעלות. בשנה שעברה העלייה היתה 18%, זה היה אפילו גבוה יותר, אבל המשבר סרטים ישראלים הכלכלי העולמי, יחד עם היעדר טיסות ישירות מאירופה (רק סרי לנקן טס ישירות כמה רכזות באירופה, אבל רק בחורף) , הפך מלדיבים את דמות זו לא מרהיב יותר. אבל 18% נראה לי טוב! אנדרו נסיעות מוזמנים נציגי סוכנויות הנסיעות הגדולות במדינה שלנו בסתיו האחרון במאמץ לקדם סרי לנקה ברומניה, ועכשיו בואו לראות מה מציע סוכנויות אלה. בכל מקרה, דבר אחד אני יכול להגיד לך – עם או בלי סוכנות, שווה את זה כדי ללכת סרי לנקה!

אחרי ארוחת הצהריים הגעתי ישר לשדה התעופה. זה נכון, הטיסה היתה בארבע לפנות בוקר, אבל לא יכולתי אפילו לשמור על אטולה בננה דרך העיר. עצרנו בסופרמרקט, עשינו תה מלא והלכתי. אחר כך נפרדתי מאתולה, ואחרי שחיכיתי כחצי שעה לפתוח את דלפק הקבלה (בהזדמנות זו ראיתי רוסי כשמשך לו שתי קונסולות – יאפ, יאפ, המאשר לי את הסיפורים מהיקאדוואה), סוף סוף הגעתי לסוף המפואר בטרקלין העסקים, שם אני יכול לעלות על הרשת עד שהמטוס מגיע.
מהרגע השני אמר מלדיבים לנו הקפטן שנוכל להתיר את חגורותינו, להחזיר את המושב, אמרתי לדיילת שאני רוצה לישון, ושקעתי בשינה עמוקה. כשהתעוררתי, היו 20 דקות לפני הנחיתה ואני יונה את הקינוח של האמיר.
פגישת מחזור דוחא עם טרמינל פרימיום היה נעים מאוד … ארוחת בוקר ענקית, אינטרנט מהיר, לצערי, זמן מעבר.